grupinski5.png

Rafał Grupiński powiedział w „Salonie Politycznym Trójki”, że Prawo i Sprawiedliwość mówiąc o Unii Europejskiej podejmuje decyzje, które odsuwają nas od Europy.

Odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, że być w Europie to być w Unii Europejskiej Rafał Grupiński zwrócił uwagę, że politycy PiS  często odwraca znaczenie słów. To co mówią oznacza co innego niż w rzeczywistości czynią – dodał.

W kwestii propozycji zmiany ustawy zasadniczej, którą zapowiedział Jarosław Kaczyński podkreślił, że zanim zaczniemy rozmawiać o zmianach konstytucji, trzeba najpierw dojść do porozumienia w kwestii bieżącego sporu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego. – Kompromis będzie możliwy dopiero wtedy, kiedy premier opublikuje wyroki Trybunału, a prezydent przyjmie ślubowanie od sędziów wybranych jeszcze w poprzedniej kadencji parlamentu – wyjaśnił poseł.

Dodał, że rozmowy o zmianach ustawy zasadniczej w oparach takiego konfliktu konstytucyjnego nie będą dobre merytoryczne, będą podszyte emocjami z nim związanymi.

Źródło: polskieradio.pl

 

 


bg Image