schetyna4.png

"– To wszystko rujnuje wizerunek Polski. Świat zrozumie jedno, że w Polsce zdarzyło się coś złego i pewnie służby specjalne obaliły komunizm – powiedział w „Polityce przy kawie” szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, komentując ujawnione przez IPN materiały z teczki TW „Bolek”. Podkreślił, że współpraca Lecha Wałęsy jest rysą na jego wizerunku, ale od tych, którzy mają wpływ na polską politykę zależy, czy ta rysa będzie niszczyła mit legendy Solidarności.

– Był trudny okres w życiu Lecha Wałęsy na początku lat 70. – podpisywał, rozmawiał, prowadził grę z SB. To wstydliwa część jego historii. Mówił o tym wielokrotnie. Ale też wiem, jak wiele zrobił później, żebyśmy dzisiaj żyli w wolnym kraju – powiedział szef PO Grzegorz Schetyna, komentując upublicznione przez IPN materiały dotyczące TW „Bolka” znalezione w domu generała Kiszczaka.

„Wałęsa powinien mieć dystans”

Podkreślił, że to nie Lech Wałęsa zaczął sobie szkodzić. – Tylko ci wszyscy, którzy z tego zbudowali scenariusz sensacyjnego ataku na legendę Solidarności – mówił i dodał wprost: Lech Wałęsa nie pomaga sobie, szczególnie w tych ostatnich dniach. Powinien mieć dystans do tej kwestii szczególnie bolesnej i trudnej dla niego. Schetyna uważa, że były prezydent powinien odnieść się do tego po kilku dniach, a nie w bieżący sposób. (...)"

Źródło: tvp.info


bg Image