9.12.15_Budka_min_m.png

" - Podpisu Jarosława Kaczyńskiego nawet nie ma pod projektem ustawy. Nie wiem, dlaczego tak bardzo boi się TK, przecież to nie jest organ polityczny - podkreślił poseł Platformy Obywatelskiej.

Aktualny temat: blokowanie przez PiS pracy Trybunału

Borys Budka zaznaczył, że nie rozmawia się teraz o przedłożeniach rządowych, bo tych jest bardzo mało, ale ciągle aktualny jest temat zablokowania przez PiS pracy Trybunału. - Ta ustawa zostanie pewnie dziś uchwalona przez większość sejmową, żeby Senat zdążył się nią jeszcze zająć i niestety zostanie ona podpisana i ogłoszona jeszcze przed świętami - powiedział Borys Budka. - Nikt nie odbiera prawa PiS, żeby rządziło, jako zwycięzca wyborów, ale Trybunał jest po to, żeby chronić prawa obywatelskie przed zakusami większości - podkreślił były minister sprawiedliwości.

"To ma na celu sparaliżowanie Trybunału"

- Posłowie PiS przedłożyli projekt ustawy, który obejmuje trzy zmiany. Wczoraj przed posiedzeniem komisji ustawodawczej okazało się, że mają chyba z 18 poprawek, które nie mają nic wspólnego z tym, co przedłożono wcześniej - powiedział o poniedziałkowych kłótniach podczas pracy komisji Budka. Wyjaśnił, że zasadą pracy parlamentarnej jest to, że w komisji pracuje się na tym, co było przedmiotem I czytania. - Tymczasem te zaproponowane zmiany daleko wykraczają poza zakres, a więc są niemożliwe do przyjęcia. Wskazywali na to eksperci z Biura Analiz Sejmowych - dodał polityk. (...)"

Źródło: polsatnews.pl


bg Image