Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/siemoniak_media.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/siemoniak_media.png'
siemoniak_media.png

Zmiany, jakie chce w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym wprowadzić PiS, "pozbawiają wszelkiego sensu jego funkcjonowanie" - przekonywał w "Salonie Politycznym Trójki" poseł Tomasz Siemoniak. 

"Tomasz Siemoniak ocenił, że nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym to sposób na "zawłaszczanie" państwa przez PiS i że ugrupowanie to dąży do tego, by Trybunał dostosowywał się do "zamiarów rządzących".

Poseł skomentował też słowa prezydenta, który mówił, że w III RP komunistycznych zbrodniarzy nazywano ludźmi honoru, a wielu z nich chowano z wojskową asystą. Podkreślał, że "nie powinno się oddawać honorów komunistycznym zbrodniarzom czy osobom zamieszanym w sprawowanie władzy w aspekcie siłowym w czasach PRL". - Wymiar sprawiedliwości mógł zrobić więcej w sprawie rozliczania zbrodniarzy komunistycznych - dodał.

Tomasz Siemoniak krytykował język, jakim posługuje się prezes PiS Jarosław Kaczyński, i mówił o sondażach, w których PO przegrywa z Nowoczesną, oraz o podatku bankowym. Szczegóły w nagraniu audycji".

Źródło: polskieradio.pl


bg Image