grupinski_min1.png

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, zamknięci w swoim gronie, nie rozumieją jak dzisiaj o Polsce się dyskutuje - powiedział Rafał Grupiński w programie "Graffiti" w Polsat News.

"- Trybunał Konstytucyjny bada zgodność decyzji z konstytucją, a nie polityczność reform. Jarosław Kaczyński, mówiąc o blokowaniu kluczowych dla PiS reform przez poprzedni skład sędziów insynuuje coś, co nie miało miejsca. To jest manipulowanie świadomością społeczną - mówił w programie "Graffiti" w Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński.

- To o czym mówi Jarosław Kaczyński to komunikat dla ludzi, którzy niewiele zajmują się na co dzień polityką. Natomiast słyszą gdzieś w radio czy telewizji, że TK zabrałoby im 500 zł na dziecko. W ten sposób działa popaganda Jarosława Kaczyńskiego, co jest niedopuszczalne - mówił Grupiński.

Poseł PO dodał, że jego partia przygotowuje wniosek o postawienie Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu. - W moim przekonaniu prezydent w ostatnim miesiącu co najmniej trzy razy złamał prawo -  stwierdził Grupiński. Zaznaczył, że Platforma "w niedługim czasie będzie zbierać podpisy pod wnioskiem do sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej o zbadanie tych naruszeń". (...)"

Źródło: polsatnews.pl


bg Image