Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/kidawa5.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/kidawa5.png'
kidawa5.png

- To, co się rozpoczęło kilka dni temu, to zamach na trójpodział władzy, który jest podstawą systemu demokratycznego – mówiła w programie "Nowy dzień" w Polsat News wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

"- To, co zrobiono w ciągu tych paru godzin, bez opinii prawnych, bez dyskusji, to jest skandal – powiedziała o wczorajszym anulowaniu przez Sejm wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. – Nagle okazuje się, że uchwałami Sejm wygasza mandaty sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Oni zostali wybrani przez Sejm, to pan prezydent nie przyjął ich ślubowania – tłumaczyła. Dodała, że system prawny się przecież nie zmienił, a ustawa przyjęta w poprzedniej kadencji Sejmu ciągle obowiązuje. – To jest kolejny zamach. To jest początek, bo moim zdaniem nastąpi wymiana całego składu Trybunału Konstytucyjnego – dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Posłanka podkreśliła, że w działaniach nowej władzy nie widać obietnic z expose – Miała być pomoc dla rodzin, miały być rozwiązania gospodarcze, miało się nam żyć lepiej. Tego nie ma. Zajmujemy się tylko opanowywaniem kolejnych demokratycznych instytucji w naszym kraju – zauważyła.

Wicemarszałek Sejmu wyjaśniła, że odpowiedzialność i demokracja nie polegają na tym, że jedno ugrupowanie podporządkowuje sobie wszystkie instytucje w państwie. – To nie jest demokracja, w taki sposób robi się system antydemokratyczny, totalitarny – zaznaczyła. (...)

Źródło: polsatnews.pl


bg Image