schetyna.png

Rezygnacja Pawła Wojtunika z funkcji szefa CBA „jest po prostu wymuszona” – ocenił przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna  w programie „Gość poranka” w TVP Info. Według nieoficjalnych informacji, Pawłowi Wojtunikowi miał zostać cofnięty dostęp do informacji niejawnych. Grzegorz Schetyna skomentował też nieobecność flag UE w KPRM. – To upokarzające – powiedział.

Paweł Wojtunik sam z siebie nie złożył dymisji, bo przecież jeszcze dwa dni temu był aktywny i funkcjonował jako szef CBA. Złożył dymisję wtedy, kiedy usłyszał, że mówi się o wycofaniu certyfikatu dopuszczenia do informacji niejawnych. To jest po prostu wymuszanie dymisji – stwierdził „Gość poranka”.

Według Grzegorza Schetyny dymisja Wojtunika „ to jest dalszy ciąg tego, co PiS robił w służbach wojskowych kilka dni temu w nocy, po powołaniu komisji ds. służb”. 

Poseł podkreślił, że rząd ma prawo zmieniać ludzi na stanowiskach, ale „trzeba to robić z klasą i wyobraźnią”. – Służby są jednak fundamentem i filarem bezpieczeństwa kraju – podkreślił.

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych skomentował także decyzję gabinetu premier Beaty Szydło o braku flag Unii Europejskiej przy okazji wystąpień rządowych. – To jest dla mnie upokarzające, jak dla – myślę – większości Polaków, którzy czują się również Europejczykami – mówił w programie „Gość poranka” Grzegorz Schetyna. 

– Jesteśmy częścią Europy, jesteśmy beneficjentem wielkiej pomocy europejskiej. Wstydzić się Europy, jeżeli robi to polski premier i polski rząd, to naprawdę jest zawstydzające – skomentował były szef MSZ. 

Źródło: tvp.info

 


bg Image