szejnfeld3.png

System emerytalno-rentowy jest niezwykle ważny i dotyczy wszystkich Polaków i dziesięcioleci do przodu. My oczywiście jesteśmy otwarci na ten temat do rozmowy, ale jeśli to będzie racjonalna rozmowa – mówił w programie „Polityka przy kawie” w TVP1 europoseł Adam Szejnfeld.

Europoseł Adam Szejnfeld stwierdził, że „rozmowa na temat szczegółów reformy emerytalno-rentowej nie może być i nie jest, także przez Platformę Obywatelską, zamknięta na etapie 2012 r.”. – System emerytalno-rentowy to jest tak ważny system, dotyczy wszystkich Polaków i dziesięcioleci do przodu, że nie można go zamknąć w którymś tam roku. My oczywiście jesteśmy otwarci na ten temat do rozmowy, ale jeśli to będzie racjonalna rozmowa – podkreślił.

Deputowany do Parlamentu Europejskiego zapewnił przy okazji, że ustawa o podwyższeniu wieku emerytalnego trzy lata temu jest ustawą dalekowzroczną, ale tworzoną przede wszystkim z myślą o obywatelach. – Rząd PO i PSL (wprowadził reformę emerytalną – red.) z myślą właśnie o ochronie emerytur i praw Polaków, ale za kilkadziesiąt lat. Przypomnę , że ta reforma wchodzi w życie praktycznie ostatecznie w 2040 r., a my jesteśmy w 2015 r. dopiero. To nie jest okrucieństwo, tylko dobrodziejstwo – konkludował.

Źródło: tvp.info


bg Image