kierwinski1.png

Proponujemy dwie debaty. Wystosowaliśmy zaproszenie w tej sprawie do szefa sztabu PiS, Stanisława Karczewskiego – o tym mówił w Trójce Marcin Kierwiński, szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz i sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej. 

Minister w kancelarii premier Ewy Kopacz, Marcin Kierwiński podkreślił, że PO zaprosiła PiS na dwie debaty, w jednej z nich mieliby wziąć udział twórca gospodarczego programu Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski oraz ze strony Prawa i Sprawiedliwości - Beata Szydło. Gość Trójki tłumaczył, że faktycznym liderem PiS-u jest Jarosław Kaczyński, a zatem tylko z nim powinna debatować premier Ewa Kopacz.

Na południe sztab PO zaprosił szefa sztabu PiS Stanisława Karczewskiego na rozmowę, podczas której mają zapaść wspólne ustalenia w sprawie debat.

Marcin Kierwiński mówił również, że Polska wciąż jest w trakcie negocjacji w sprawie liczby uchodźców, których może przyjąć. Jak stwierdził, nasz kraj chce być solidarny, ale w odpowiedzialny sposób. Polityk zaznaczył, że w kwestii uchodźców kluczowe nie są liczby przyjmowanych, ale sposób, w jaki Unia Europejska ostatecznie zdecyduje się podejść do kryzysu migracyjnego.

Marcin Kierwiński mówił również o programie gospodarczym PO na wybory - jak tłumaczył, podatek ma mieć najniższy próg 10 procent. Zaznaczył, że wszyscy skorzystaliby na proponowanym rozwiązaniu, koszt dla budżetu to ok. 10 mld zł.

Źródło: polskieradio.pl

 


bg Image