tomczyk2.png

Jarosław Kaczyński może rządzić Polską nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności – ostrzega "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu rzecznik rządu Cezary Tomczyk. 

Ludwik Dorn, Grzegorz Napieralski i Michał Mazowiecki wystartują w wyborach parlamentarnych z list Platformy Obywatelskiej. Zdaniem rzecznika rządu, chociaż Ludwik Dorn i Grzegorz Napieralski często bardzo krytycznie wypowiadali się w przeszłości o PO, to jednak zdają sobie sprawę, że należy zrobić wszystko, by uniemożliwić dojście PiS do władzy. Przyznał też, że przed objęciem funkcji premiera przez Ewę Kopacz, część polityków PO "zapomniała o dobrym stylu" – teraz jednak, pod jej przywództwem, nastąpiła zmiana.

Jego zdaniem realnym wyborem, przed jakim stoją Polacy, jest ten pomiędzy premier Kopacz, a Beatą Szydło, która "nie ma wpływu ani na listy wyborcze, ani na program, ani na to, czy będzie kandydatem na premiera w swojej partii".

W radiowej Trójce Cezary Tomczyk zapewnił, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni poznamy nowy program PO. Mówił też m.in. o tym, dlaczego PO w okręgu, gdzie startować będzie Roman Giertych, nie wystawia kandydata.

Źródło: polskieradio.pl

 

 


bg Image