klich3.png

Równie dobrze można by było zapytać, czy jesteś za utrzymaniem istniejącego statusu Tauronu czy Polskiej Miedzi – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP senator Bogdan Klich. Polityk skrytykował umieszczenie w zaproponowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę referendum pytania o status Lasów Państwowych. – To jest jakiś absurd. jak można pytać o losy przedsiębiorstwa w pytaniu referendalnym, na które mają odpowiedzieć wszyscy Polacy? – dodał senator.

Senator Bogdan Klich zamierza zagłosować za odrzuceniem propozycji Andrzeja Dudy, czeka jednak na „precyzyjne wyjaśnienia ze strony przedstawiciela pana prezydenta”.

Będziemy dzisiaj debatować, za dwa dni będziemy głosować. Myślę że to będzie maraton pytań i mam nadzieję, że będziemy więcej wiedzieć aniżeli jest to zawarte w uzasadnieniu do wniosku pana prezydenta, bo z tego uzasadnienia niewiele wynika – powiedział w TVP Info.

Senator ocenił, że pytania referendalne zgłoszone przez Bronisława Komorowskiego dotyczą spraw fundamentalnych, jak np. zasada interpretowania niejasności na korzyść podatnika. Jak mówił, jest to „nieporównywalne kompletnie z pytaniem o to, czy mamy zakonserwować istniejący charakter funkcjonowania przedsiębiorstwa Lasy Państwowe”.

To jest jakiś absurd. Jak można pytać o losy przedsiębiorstwa w pytaniu referendalnym, na które mają odpowiedzieć wszyscy Polacy? (…) Mam duże wątpliwości, bo równie dobrze można by było zapytać, czy jesteś za utrzymaniem istniejącego statusu Tauronu, Polskiej Miedzi, czy na przykład byłej Huty Sendzimira w Krakowie – powiedział gość TVP Info.

Źródło: tvp.info


bg Image