kierwinski.png

Rozpoczynamy tę kampanię na dniach, a nawet w ciągu godzin – powiedział w TVP Info Marcin Kierwiński, minister w Kancelarii Premiera, zapowiadając kampanii referendalnej przygotowanej przez Platformę Obywatelską. – To będzie kampania pokazująca różnice pomiędzy stanowiskiem PO a innych partii politycznych – dodał „Gość poranka”.

Marcin Kierwiński wyjaśnił, że kampania będzie poświęcona wszystkim pytaniom, ale według niego najważniejsze dotyczy finansowania partii politycznych. – Klasa polityczna nie za bardzo chce coś zrobić z mechanizmem czerpania pieniędzy z budżetu państwa – mówił minister w Kancelarii Premiera. Dodał, że według niego „250 mln zł dla wszystkich partii w ciągu jednej kadencji, to są za duże pieniądze dla partii politycznych”.

– Rozumiem, że pojawiają się argumenty, zgodnie z którymi finansowanie z budżetu państwa to jedyna gwarancja transparentności. Ale to nie jest prawda. System ewidencjonowania i sprawdzania finansów partii to jest gwarancja transparentności – mówił Marcin Kierwinski. Zaznaczył, że „nie powinniśmy pozwalać na to, aby partie drenowały budżet państwa”. Dodał, że krajem europejskim, który nie finansuje partii politycznych z budżetu państwa jest np. Wielka Brytania.

We wtorek odbędzie się w Krakowie kolejne wyjazdowe posiedzenie rządu. W poniedziałek premier oraz ministrowie będą przebywać w województwie małopolskim. Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość chce złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Posłowie tej partii twierdzą, że wyjazdowe posiedzenia rządu, to wyjazdowe posiedzenia sztabu wyborczego, a ich tematyka jest ściśle związana z kampanią wyborczą. 

– To kuriozalne. Pierwszy raz słyszę, żeby opozycja pozywała rząd za to, że pracuje – Marcin Kierwiński komentował zarzuty opozycji. Zaznaczył, że rolą rządu także jest „spotykanie się z wyborcami”. – Właśnie to robi rząd Ewy Kopacz. Nie rozpoczęliśmy tych wyjazdowych posiedzeń rządu w okresie kampanii wyborczej – podkreślił Marcin Kierwiński.

Źródło: tvp.info


bg Image