tomczyk2.png

W Polsce wyborcy są coraz bardziej racjonalni i coraz bardziej racjonalnie podejmują decyzję - powiedział rzecznik rządu Cezary Tomczyk w „Gościu Poranka TVP INFO”. Kiedyś to czy ktoś jest na pierwszym miejscu, czy drugim miało bardzo duże znaczenie. Ludzie często głosowali od góry, bo był taki przesąd trochę, że kandydaci wchodzą od góry. Teraz tak nie jest, ludzie często głosują na ostatnich, ale przede wszystkim głosują na ludzi, na których chcą głosować – dodał poseł Tomczyk. 

Rzecznik rządu mówił o tym, że premier przedstawiła koncepcję zmiany w Platformie Obywatelskiej, by przestać interesować się sobą i zakończyć rozmowy o listach. Wybory prezydenckie pokazały, że jesteśmy w trudnej sytuacji. Ważne, żeby wyciągnąć wnioski. PO chce pokazać nowe oblicze – dodał Cezary Tomczyk. 

Chciałbym, żeby Andrzej Duda był prezydentem wszystkich Polaków, żeby jego wystąpienia były mniej związane z PiS, a bardziej z urzędem, którzy sprawuje. Podczas części wystąpienia miałem wrażenie, że mamy do czynienia z kampanią – zwrócił uwagę Cezary Tomczyk. Od dziś Andrzej Duda będzie oceniany jako polityk, tak jak Ewa Kopacz przez ostatnie miesiące.

Cezary Tomczyk powiedział, że w sprawie apelu premier Ewy Kopacz o zwołanie Rady Gabinetowej na razie nie było odpowiedzi. To byłby świetny początek współpracy rządu z prezydentem. Premier chce przedstawiłaby prezydentowi szczegóły spraw, które toczą się w poszczególnych resortach – wyjaśnił rzecznik. 

Źródło: tvp.info

 


bg Image