grupiski2.png

Mam nadzieję, że wspólnie nie pozwolimy dojść PiS do władzy. Wraz z PSL-em jesteśmy umówienie na współpracę po jesiennych wyborach – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info przewodniczący Klubu Rafał Grupiński.

– Proszę zwrócić uwagę, jak wiele koalicji się rozpadało. Jak wiele mniejszych partii wychodziło z koalicji, jak powstawały mniejszościowe rządy. Myśmy działali w sposób racjonalny, dobry i korzystny dla Polski. Nie kłóciliśmy się wewnętrznie. To są wartości, które trzeba docenić – powiedział w programie „Gość poranka” Rafał Grupiński. Przewodniczący Klubu odniósł się tym samym do perspektywy koalicji z PSL, jeżeli PO wygra wybory na jesieni. – Jesteśmy umówieni na współpracę z PSL – powiedział. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby walczyć o zwycięstwo – dodał. 

Przewodniczący Klubu nie wykluczył też współpracy z SLD, jednak, jak zaznaczył, nie są prowadzone żadne rozmowy z lewicą, gdyż „nie wiemy czy i w jakim kształcie ona ostatecznie powstanie”. Mimo otwarcia na współpracę z innymi partiami, Platforma Obywatelska po wyborach może nie mieć z kim koalicji zawrzeć . – Może się okazać, że tylko dwie partie będą w Sejmie, czyli PiS i PO – podsumował Rafał Grupiński.

Źródło: tvp.info


bg Image