schetyna9.png

Na budowanie współpracy ws. polityki zagranicznej nałożą się emocje kampanii wyborczej - mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych.

Za kilka dni zmieni się pana partner w polityce zagranicznej. To sfera, w której współpraca między rządem a prezydentem jest szczególnie ważna i w przeszłości bywała różna - powiedziała Janina Paradowska. Polska polityka zagraniczna musi być wspólna. Jest w domenie prezydenckiej, ale realizuje ją rząd. To wyzwanie pokaże jakość polskiej polityki - mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna.

6 sierpnia zaprzysiężony zostanie prezydent Andrzej Duda. A pod koniec września w Nowym Jorku będzie posiedzenie ONZ. Czy Grzegorz Schetyna i Andrzej Duda polecą tam razem? - Z reguły było tak, że szef MSZ towarzyszył prezydentowi. Będziemy o tym rozmawiać - mówił minister spraw zagranicznych.

Ten czas do wyborów parlamentarnych powinien być sprawdzianem jakości polskiej klasy politycznej. Na budowanie współpracy nałożą się emocje kampanii wyborczej - stwierdził Grzegorz Schetyna w rozmowie z Janiną Paradowską. 

Źródło: tokfm.pl


bg Image