grupinski_min1.png

 – Mamy coraz więcej tropów wskazujących na to, że za zorganizowaniem podsłuchów i za wyciekami stoi pewna przemyślana strategia i że jest ona korzystna tylko dla jednej partii politycznej – mówił w programie „Gość poranka” w TVP Info Rafał Grupiński, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

"Kilka dni temu światło dzienne ujrzały kolejne taśmy nagrane nielegalnie w restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem jest to rozmowa Ryszarda Kalisza z Aleksandrem Kwaśniewskim. Kalisz miał mówić o korupcji w MON; w tym kontekście pada nazwisko ministra Siemoniaka. We wtorek Kalisz przeprosił Siemoniaka i zapewnił, że nigdy nie wątpił w jego uczciwość.

„Podsłuchy korzystne tylko dla jednej partii” 

Michał Kamiński mówił w radiu TOK FM, że ma przypuszczenie graniczące z pewnością, że wkrótce dowiemy się, kto stoi za aferą taśmową. 

– Mamy coraz więcej tropów wskazujących na to, że za zorganizowaniem podsłuchów i za systematycznym wyciekaniem stoi pewna przemyślana strategia i że jest ona korzystna tylko dla jednej partii politycznej, dla jednego ugrupowania – potwierdził w TVP Info Rafał Grupiński.

„PiS jak zawodnik na dopingu” 

– Prokuratura powinna jak najszybciej wyjaśnić, czy nie jest to sytuacja, w której ktoś próbuje czerpać zyski polityczne – powiedział szef klubu parlamentarnego PO. I zauważył, że „PiS na każdy ujawniony fragment taśmy reaguje tak jak pijak na widok pełnego kieliszka – z niezwykłym zadowoleniem podbija natychmiast taki przekaz i w zasadzie można powiedzieć, że czerpie z tego korzyści”. (...)"

Źródło: tvp.info


bg Image