boni.png

- Rząd przedstawia cały pakiet rozwiązań ustawowych, które ułatwiają życie - mówi Michał Boni, poseł do Parlamentu Europejskiego, były minister cyfryzacji.

"Jaki Platforma ma pomysł na najbliższe cztery miesiące?

PO musi z jednej strony sięgać do swoich źródeł, korzeni - czyli do pierwotnego pomysłu partii otwartej. Z drugiej natomiast strony potrzebna jest większa orientacja obywatelska. Nie chodzi tylko o to, by coś robić dla obywateli, ale o to, by robić to z nimi. Widać już dobre ruchy w tym kierunku, ale w ciągu najbliższych czterech miesięcy musi być ich więcej. Trzeba przesterować siły rozwojowe kraju - tak by były bardziej nastawione na Polaków, na ich potrzeby.

A nie niepokoi Pana fakt, że na cztery miesiące przed wyborami PO dopiero zaczyna się zastanawiać, co tak naprawdę należy robić? Tak blisko wyborów plan działania powinien być już jasny.

Od co najmniej dwóch tygodni widać, że program naprawczy jest realizowany. W tym tygodniu na Śląsku miało miejsce posiedzenie wyjazdowe rządu, pani premier przedstawiła program rozwojowy dla Śląska. To są dobre rozwiązania. Tak samo jak pomysł z tym, by Ewa Kopacz jeździła po kraju pociągami. Przecież z obecnych środków UE na rozwój kolei w Polsce jest przeznaczonych ponad 6 mld zł. Podróże premier pokazują, jak ważna jest kolej i inwestycje w nią. Owszem, można stawiać zarzuty, jak niektórzy, że Platforma tak się zachowuje, bowiem sytuacja ją do tego przymusiła. Nie zgadzam się z tym, ale PiS to co robi? Sytuacyjnie wymyśla dodatki do referendum.

Akurat PO też reaguje sytuacyjnie - sam Pan to przed chwilą zauważył.

Nawet jeśli tak jest, to chyba dobrze, że rząd przedstawia cały pakiet rozwiązań ustawowych, które ułatwiają życie - takich jak ułatwienia w dostępie do pomocy prawnej, zwiększających rodzicielski zasiłek czy in vitro. Widać, że to nie jest tylko mówienie o tym, co się zrobi, ale jednocześnie przedstawianie bardzo konkretnych projektów i wcielanie ich w życie. Za chwilę wejdzie do użytku nowy e-pułap, poprawiając usługi administracji drogą elektroniczną, a już wszedł w życie system regionalnego ostrzegania, możliwy dzięki cyfrowej telewizji i dający także SMS-owe ostrzeżenia dotyczące pogody i gróźb naturalnych. (...)"

Źródło: polskatimes.pl

 


bg Image