kierwinski.png

Musimy w kampanii ciężko pracować. Sondaże Platformy Obywatelskiej po przegranej w wyborach prezydenckich nie są najlepsze, ale posiadamy potencjał, aby wygrać wybory parlamentarne – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info Marcin Kierwiński, szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej.

– Sondaże Platformy Obywatelskiej po przegranej w wyborach prezydenckich nie są najlepsze, ale posiadamy potencjał, aby wygrać wybory parlamentarne – powiedział Maciej Kierwiński, szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej. – Padają hasła, że PO chwali się tym, co się udało osiągnąć, ale z tego jesteśmy dumni. Musimy też potrafić przyznać się do niedociągnięć – powiedział Marcin Kierwiński.

Zapowiedział, że w lipcu i na początku sierpnia będą tworzone listy wyborcze. Odniósł się również do tzw. bohaterów afery taśmowej, m.in. Andrzeja Biernata i Radosława Sikorskiego, którzy podali się do dymisji. Nie wykluczył, że mogą się oni znaleźć na listach wyborczych. – Kto i na jakim miejscu będzie na listach wyborczych, to dopiero przed nami – powiedział Marcin Kierwiński.

Debata tylko z liderem

Marcin Kierwiński odniósł się również do kwestii debaty pomiędzy Ewą Kopacz, a Jarosławem Kaczyńskim, mimo tego, że to Beata Szydło będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na premiera po jesiennych wyborach parlamentarnych.

– Kaczyński jest liderem. Nic się nie zmieniło. Prezes nie ukrywa się w cieniu. Albo jest twarzą formacji, albo abdykował – powiedział Kierwiński. – Kopacz chce rozmawiać z szefem partii. To jest nieprawda, którą wmawia PiS mówiąc, że jak postawi na polityków z drugiego szeregu, to Kaczyński, Macierewicz i Pawłowicz znikną. To nieprawda. Kaczyński jako lider ma decydujący głos w tej partii. Niezależnie od tego kto będzie premierem – dodał.

Szef sztabu zaznaczył, że premier jest gotowa przyjąć na debatę Beatę Szydło tylko wtedy, jeśli Kaczyński zrezygnuje z zaproszenia.

Źródło: tvp.info


bg Image