tomczyk.png

Nie mam nic przeciwko wystawieniu przez PiS Beaty Szydło, jako kandydata na premiera. Uważam, że PiS powinno pójść w takim kierunku, żeby Beata Szydło została prezesem partii, bo wtedy mamy jasną sytuację. Szefem premiera polskiego rządu mogą być tylko Polacy – powiedział w programie „Gość Poranka” TVP Info poseł Cezary Tomczyk.

Kandydat na rzecznika rządu przewidział, że najtrudniejszy będzie dla niego pierwszy tydzień pracy, który poświęci na wdrażanie się w obowiązki. – Uważam, że to jest dla mnie bardzo duże wyzwanie i będę robił wszystko, aby temu wyzwaniu podołać – zapowiedział.

Kampanijne spory

Cezary Tomczyk był też pytany o zbliżającą się kampanię wyborczą. – Proszę sobie wyobrazić, że Platforma Obywatelska jest w tej chwili jedyną partią, która w tym kampanijnym sporze będzie broniła 25-letniego dorobku Polski. Nie mówię tutaj o ośmiu latach rządów Platformy. Mówię tutaj o dorobku wszystkich obywateli i wszystkich rządów w ostatnich 25 latach – ocenił Cezary Tomczyk. – Czy chcemy, aby rządzili nami ludzie, którzy nie akceptują kraju w którym mieszkamy – pytał.

Szefem premiera polskiego rządu mogą być tylko Polacy

Atakował też kandydaturę Beaty Szydło na premiera. – Czy możemy sobie wyobrazić, że premier polskiego rządu ma szefa? Czy możemy sobie wyobrazić, że np. Angela Merkel, albo prezydent Francji Francois Hollande, ma szefa? Nie jest to normalna sytuacja – mówił.

Jak ocenił, nie ma nic przeciwko wystawieniu przez PiS Szydło, bo to prawo opozycji. – Uważam, że PiS powinno pójść w takim kierunku, żeby Beata Szydło została prezesem partii, bo wtedy mamy jasną sytuację. Szefem premiera polskiego rządu mogą być tylko Polacy – dodał.

Źródło: tvp.info


bg Image