czerwiski2.png

Nie trzeba zmian w programie PO, po prostu trzeba wrócić do korzeni. Trzeba pokazać społeczeństwu, że profesjonalizm, fachowość, standardy życia publicznego są podstawą podejmowania decyzji - mówił w "Salonie politycznym Trójki" minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński.

Szef resortu skarbu nie przewiduje personalnych rewolucji w spółkach skarbu państwa. Co prawda deklaruje, że powinien zmienić się sposób wyłaniania władz w tych firmach, jednak nie zakłada, by mogło się to stać jeszcze przed wyborami.

Andrzej Czerwiński uważa, że w przyszłym Sejmie należy powrócić do koncepcji byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, która zakładała, że spółkami skarbu państwa kierują osoby wyłanianie w specjalnych konkursach przeprowadzanych przez Komitet Nominacyjny złożony z doświadczonych menedżerów.

Minister skarbu państwa zdradził, że propozycję wejścia do rządu Ewy Kopacz otrzymał w poniedziałek rano. - Pani premier do mnie zadzwoniła. Byłem w biurze. Przygotowywałem plan działań. Ten telefon zmienił mój plan - powiedział.

Andrzej Czerwiński wyjaśnił też, jakie cele stawia sobie w ministerstwie. Wśród nich są między innymi kwestie związane z energetyką oraz z sytuacją w górnictwie.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image