trzaskowski.png

Pani premier podjęła trudną decyzję o dymisjach, po to, żeby przeciąć pewien etap. Po to, żebyśmy w kampanii wyborczej nie żyli w cieniu taśm. W sobotę PO ogłosi swoje wstępne plany na kampanię wyborczą – powiedział w TVP Info „Gość poranka” Rafał Trzaskowski, sekretarz stanu ds. europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Rafał Trzaskowski pochwalił premier Ewę Kopacz za sprawną rekonstrukcję rządu. – Pani premier podjęła trudną decyzję o dymisjach, po to, żeby przeciąć pewien etap. Po to, żebyśmy w kampanii wyborczej nie żyli w cieniu taśm – tłumaczył. Jak dodał, „za długo zajmowaliśmy się samymi sobą”.

– Przez cztery miesiące zamiast zająć się merytoryczną rozmową z Polakami, zajmowalibyśmy się taśmami – powiedział.

W ostatnich dniach komentatorzy polityczni wymieniali jego nazwisko jako potencjalnego rzecznika rządu albo szefa sztabu PO w czasie wyborów parlamentarnych. – Odpowiadam za politykę europejską rządu, to zaszczytne zajęcie. Nie ma potrzeby szukania mi innej pracy – wiceminister uciął spekulacje.

Wizerunek to nie wszystko

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w sobotę PO ogłosi swoje wstępne plany na kampanię wyborczą.

– Program jest pisany. W sobotę zostaną ogłoszone główne kierunki programowe – stwierdził. Jak dodał, „samym wizerunkiem się niczego nie załatwi”.

– Polaków interesuje to, czy PO potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy po ośmiu latach warto nam powierzyć rządy – wyjaśnił i od razu dodał, że „warto”.

Źródło: tvp.info


bg Image