Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/budka.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/budka.png'
budka.png

Chciałbym, żeby Bronisław Komorowski zaangażował się w bieżącą politykę. Chciałbym, aby wykorzystano jego potencjał. Jestem przekonany, że znajdzie swoje miejsce, czy w polityce krajowej, czy zagranicznej – mówił w programie „Gość poranka” w TVP Info minister sprawiedliwości Borys Budka.

– Chciałbym jako Borys Budka, żeby prezydent zaangażował się w bieżącą politykę. Chciałbym, aby wykorzystano jego potencjał – mówił minister sprawiedliwości na antenie TVP Info. Jego zdaniem jest on świetnym kandydatem na wszelkie funkcje państwowe.

Na pytanie, czy Bronisław Komorowski mogłyby być ministrem lub senatorem odpowiedział twierdząco. – Jestem przekonany, że Bronisław Komorowski jest osobą, która znajdzie swoje miejsce, czy w polityce krajowej, czy zagranicznej – mówił. Podkreślał jednocześnie, że będzie to decyzja ustępującego prezydenta, ale on sam namawiałby go do tego.

Radosław Sikorski będzie kandydował do Sejmu?

Borys Budka mówił też o przyszłości Radosława Sikorskiego, byłego marszałka i szefa MSZ. – Ma niesamowitą wiedzę i doświadczanie w dziedzinie polityki międzynarodowej. Nie zawsze politycy tego formatu muszą się angażować w sprawy krajowe i bieżące działanie polityczne – mówił. Zdaniem ministra sprawiedliwości to, co pokazał jako szef MSZ, predestynuje go do bardzo poważnych funkcji międzynarodowych i polskich.

Źródło: tvp.info


bg Image