biernacki2.png

To przegrana Platformy, nie ukrywajmy. Możemy oczywiście dzielić, mówić, że zawinił ktoś w sztabie, źle zostały rozłożone akcenty. Musimy ten wynik przeanalizować - powiedział w "Jeden na jeden" poseł Marek Biernacki.

Marek Biernacki, odnosząc się do wtorkowego wyjazdowego posiedzenia klubu stwierdził, że dobrze, iż ono się odbyło, gdyż w jego opinii było bardzo potrzebne, zwłaszcza po przegranej Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

- To przegrana Platformy, nie ukrywajmy. Możemy oczywiście dzielić, mówić, że zawinił ktoś w sztabie, źle zostały rozłożone akcenty. Musimy jednak przeanalizować tę przegraną - zaznaczył Marek Biernacki.

Zdaniem Marka Biernackiego partia przegrała przez rutynę i pewność siebie. - Mnie się zawsze wydawało, że powinna być wygrana I tura, wtedy mielibyśmy szansę na bardzo dobry wynik jesienią, teraz sytuacja jest o wiele trudniejsza -  powiedział.

W ocenie posła Marka Biernackiego przegrana to m.in. skutek tego, że partia niepotrzebnie zajęła się sprawami światopoglądowymi, w tym konwencją antyprzemocową i in vitro, gdyż straciła na tym kilka procent.

- To nie jest temat, który w kampanii wywołuje pozytywne emocje - powiedział Marek Biernacki.

"Bezsensowna zmiana"

Poseł Biernacki pytany o przywództwo Ewy Kopacz stwierdził, że zmiana na stanowisku szefa Platformy byłaby teraz bezsensowna.

Zaznaczył, że Ewa Kopacz zaczęła kierować partią w okresie trudnym dla partii, kiedy ugrupowanie i kraj były "wstrząsane aferą taśmową". Poza tym, jak zaznaczył, Platforma u władzy od ośmiu lat, popadła w tę samą retorykę.

-  Mówiliśmy o zagrożeniu wojną polską-polską, a obywatele pokazali nam i PiS-owi żółtą kartkę w postaci dużego parcia dla Pawła Kukiza - powiedział Marek Biernacki.

Jego zdaniem, wyborcy jasno powiedzieli, że chcą, aby politycy zajęli się gospodarką, zmianą prawa i ich problemami.

Świadczy o tym, jak zaznaczył, choćby to, jak zmienia się scena polityczna. - Mam nadzieję, że dociera do wszystkich moich kolegów, że jest nie tylko PO i PiS. Powstały nowe ugrupowania, które mają silne wsparcie - powiedział Marek Biernacki.

"Mamy mało czasu"

W jego opinii scena polityczna dzieli się na ugrupowania, które są wolnorynkowe i socjalne.

- Ugrupowaniem, które "zjadło" lewicę nie jest Platforma, lecz PiS - ocenił, dodając, że to partia Jarosława Kaczyńskiego przejęła postulaty socjalne, które wcześniej kojarzyły się z lewicą.

Marek Biernacki zapewnił, że PO nie podzieli losu AWS-u, ale nie może chować głowy w piasek, musi zmierzyć się z problemami.

- Mamy mało czasu. Czerwiec jest tym miesiącem, kiedy musimy dokonać przełomu jako Platforma, aby powalczyć w wyborach. I wygrać - powiedział poseł Biernacki.

Jego zdaniem, potrzebny jest lepszy sposób komunikacji z obywatelami.

Źródło: tvn24.pl


bg Image