crop-z8Trh8b7407upL8_180x130-0.png

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nagranych rozmów. Warto wyjaśniać wszystkie ich wątki – mówił minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, pytany o doniesienia o rzekomym zleceniu podpalenia budki przed ambasadą Rosji.

Minister podkreślił w Trójce, że wszystkie wątki, domniemania, które pojawiają się w tzw. aferze podsłuchowej powinny być wyjaśnione. Odniósł się w ten sposób do informacji o kolejnych nagraniach rozmów polityków w restauracji. Według mediów szef CBA Paweł Wojtunik miał mówić, że podpalenie zlecił ówczesny szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Ten wątek publikacji podchwycili Rosjanie. Samo CBA stwierdza, że rozmowa sprawia wrażenie celowej manipulacji.

Grzegorz Schetyna stwierdził, że prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie podsłuchów i każda rozmowa będzie wyjaśniana. Dodał, że marszałek Sejmu podjął decyzje, że w parlamencie będzie informacja w tej sprawie, nie wiadomo jeszcze, czy złoży ją szef MSW, czy premier. - To wszystko warto wyjaśniać, by nie budować ewentualnych problemów, czy w relacjach wewnętrznych, czy zewnętrznych - mówił.

Źródło: polskieradio.pl

 


bg Image