kierwinski.png

We wtorek odbędzie się konferencja prasowa, na której premier Ewa Kopacz będzie się chwalić sukcesami jej rządu. Nieczęsto zdarza się, aby w ciągu pół roku zrealizowano 50 proc. zapowiedzi z expose - powiedział w "Jeden na jeden" Marcin Kierwiński, szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

Poinformował, że na konferencji prasowej, oprócz premier, będą także obecni ministrowie. Jednak to Ewa Kopacz posumuje pół roku pracy swojego gabinetu. - Będzie konferencja prasowa związana z półroczem rządów, ale co ważniejsze, także z tym, że udało się zrealizować 50 proc. zapowiedzi z expose pani premier Ewy Kopacz - powiedział Marcin Kierwiński.

- Chcemy jutro to zaprezentować. Myślę, że nieczęsto zdarza się, aby rząd pracował tak efektywnie - dodał. Marcin Kierwiński poinformował, że konferencję premier przygotuje CIR, dlatego udział w niej jej szefa Michała Kamińskiego będzie, jak się wyraził, znaczny.

Bez zmian personalnych

Pytany, czy Ewa Kopacz "pochwali się" także pakietem onkologicznym Bartosza Arłukowicza, odpowiedział, że "na pewno o nim powie".

- Natomiast przed nami jeszcze weryfikacja i ocena tego pakietu. Pierwsze sygnały ze strony ministerstwa zdrowia są raczej pozytywne - powiedział Marcin Kierwiński. Dodał, że podsumowanie działania pakietu onkologicznego odbędzie się w połowie kwietnia. - To nie jest tak, że ten pakiet nie działa, działa i znacznie przyspieszył - stwierdził poseł.

Zapewnił, że nic mu nie wiadomo na temat tego, by pozycja ministra Bartosza Arłukowicza w rządzie była zagrożona.

- Rząd pracuje, minister Bartosz Arłukowicz także pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które wkrótce trafią na Radę Ministrów - powiedział szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

Pytany, czy należy się spodziewać jakichś zmian personalnych, zapewnił, że nie. - Jedyną sensacją będzie podsumowanie 50 proc. realizacji expose pani premier. A są to naprawdę ważne projekty - powiedział Marcin Kierwiński.

Źródło: tvn24.pl


bg Image