kierwinski1.png

Marcin Kierwiński, szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz zapowiada, że jeszcze w tej kadencji Sejmu premier chce rozwiązać spór w partii oraz doprowadzić do przyjęcia przez Sejm ustawy o leczeniu bezpłodności.

- Najgorszą rzeczą, jaka może być, to taka wolnoamerykanka, jeżeli chodzi o procedury in vitro, które mamy teraz. Pani premier Ewa Kopacz poradziła sobie z konwencją antyprzemocową, poradzi sobie także z in vitro – powiedział Marcin Kierwiński.

Szef gabinetu premier Ewy Kopacz odnosi się również do sprawy reprywatyzacji i przyznaje, że jest ona wielkim problemem, ponieważ związana jest z finansami. - Musi być znaleziony taki model ustawy dekretowej, który pozwoli budżetowi państwa partycypować w wypłacie odszkodowań związanych z reprywatyzacją – mówi szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

Jego zdaniem, jeżeli Warszawa chce rozwiązać ten problem całościowo, nie poradzi sobie, ponieważ nie jest w stanie uporać się z problemem finansowania.

- Ustawa od strony formalono-prawnej jest przygotowana w klubie Platformy Obywatelskiej. Brakuje jednej, najważniejszej rzeczy, czyli modelu finansowania. Jeżeli mówimy, że reprywatyzacja warszawska może kosztować 25 mld złotych, to trzeba przyznać, że w czasach, kiedy walczymy z nadmiernym deficytem, trudno wymagać od ministra finansów, że te 25 mld nagle znajdzie - mówi Marcin Kierwiński.

Zapewnia też, że trwają prace nad przygotowaniem bezpiecznego mechanizmu finansowania zarówno dla budżetu Warszawy, jaki i państwa, ale nie podaje konkretnego terminu ich zakończenia.

Źródło: rdc.pl


bg Image