kidawa5.png

Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska liczy, że cała Platforma Obywatelska poprze w Sejmie ustawę ratyfikującą konwencję w sprawie przemocy wobec kobiet. - Mam nadzieję, że przekonaliśmy naszych posłów - mówiła w "Salonie politycznym Trójki".

Gość radiowej Trójki, uważa, że głos biskupów opowiadających się zdecydowanie przeciwko konwencji nie powinien mieć wpływu na piątkową decyzję Sejmu. - Biskupi mają prawo pisać listy do swoich wiernych, przedstawiać swoje stanowisko, ale my jesteśmy posłami i musimy stanowić prawo dla wszystkich obywateli naszego kraju. Tak, żeby żaden obywatel nie czuł się wykluczony - tłumaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej zdaniem Sejm ustawę przegłosuje. - Jestem przekonana, że konwencja zostanie przyjęta - dodała. Rzeczniczka zaznaczyła, że w klubie PO nie obowiązuje dyscyplina i każdy poseł sam będzie musiał podjąć decyzję zgodną ze swoim sumieniem.

Prace nad uchwaleniem ustawy trwają od wielu miesięcy. Dokument budzi wiele emocji - zarówno wśród opozycji, jak i organizacji pozarządowych. Głównym zarzutem wobec konwencji jest promowanie - poprzez jej zapisy - środowisk homoseksualnych oraz ideologii gender.

Tak konwencja jest taką kropką, pokazującą, że jesteśmy wpisani w nurt europejski, że jesteśmy solidarni nie tylko wobec obywateli naszego kraju, ale myślimy o tych osobach, które są prześladowane w innych krajach. Wiemy, jak są traktowane kobiety w krajach islamskich, gdzie dochodzi do drastycznych i dramatycznych sytuacji - tłumaczyła posłanka PO.

Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała też, że w najbliższych tygodniach w rządzie zakończą się prace nad projektem ustawy w sprawie in vitro.

Komentowała ponadto zamieszanie wokół oświadczenia majątkowego ministra sportu Andrzeja Biernata. W czwartek poinformowano, ze znalazło się ono pod lupą CBA. Rzeczniczka rządu tłumaczyła, że to rutynowe działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego i na razie wobec Andrzeja Biernata premier nie planuje wyciągać konsekwencji.

Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła, że w trakcie piątkowej Rady Krajowej Platforma Obywatelska udzieli poparcia Bronisławowi Komorowskiemu. W czwartek urzędujący prezydent ogłosił, że 10 maja będzie walczyć o reelekcję.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image