Kidawa-Bonska.png

– Ewa Czeszejko-Sochacka zastąpi w fotelu poselskim Donalda Tuska, który odchodzi z Sejmu w związku z wyjazdem do Brukseli – potwierdziła w programie „Gość poranka” w TVP Info Małgorzata Kidawa-Błońska, minister w Kancelarii Premiera.

Ewa Czeszejko-Sochacka, która zasłynęła zarysowaniem karoserii źle zaparkowanego samochodu, „dostanie nową szansę”. Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się również do kampanii przed wyborami samorządowymi, podkreślając, że nie zgadza się z opinią, że jest ona nudna. – Wydarzenia ogólnokrajowe są może ciekawe dla mediów, ale dla wyborców ważne jest to, co dzieje się w ich gminach – wyjaśniła Małgorzata Kidawa-Błońska dodając, że kampania budzi emocje dokładnie tam, gdzie się odbywa.

Podkreśliła, że Platforma Obywatelska cały czas utrzymuje kontakt z wyborcami – w teren „jeździł Donald Tusk, teraz jeździ Ewa Kopacz”. – Cały czas mam przekonanie, że Platforma ma szansę na kolejne wygrane wybory – dodała.

„Zobaczymy, jakim Czeszejko-Sochacka będzie posłem"

Ewa Czeszejko-Sochacka startowała w 2011 roku w wyborach do Sejmu z list PO promując się hasłem „Więcej kultury w polityce". W trakcie kampanii jednak wyszło na jaw, że zdenerwowana tym, że ktoś źle zaparkował samochód w podziemnym parkingu, wyjęła z kieszeni ostry przedmiot i porysowała mu lakier.

W wyborach Ewa Czeszejko-Sochacka, która startowała w Warszawie, znalazła się na 12. miejscu, z listy do Sejmu weszło 11 osób. Powiedziała wtedy, że poczeka, aż zwolni się dla niej miejsce w parlamencie.

– Na pewno było to bardzo niedobre, ale zobaczymy, jakim będzie posłem – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. – Ma nową szansę, żeby się sprawdzić, żeby pokazać, jakim jest parlamentarzystą. Każdemu powinniśmy taką szansę dać; ludzie robią czasem rzeczy niedobre, ale to nie przekreśla ich całego życia – dodała.

Zmiany na stanowiskach wiceministrów prawdopodobnie w kilku resortach

Zapytana o ewentualną rekonstrukcję w ministerstwach, Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że „na razie pani premier dokonuje przeglądu resortów”. – Jak wyrobi sobie zdanie, prawdopodobnie w kilku ministerstwach nastąpią zmiany na stanowiskach wiceministrów – powiedziała. – Na pewno w ciągu najbliższych tygodni pani premier przedstawi swoją koncepcję – dodała w programie „Gość poranka”.

Źródło: tvp.info


bg Image