grupinski1.png

To była niefortunna wypowiedź, ale nie róbmy z tego łamania prawa, to był lapsus językowy. Powód do dymisji nie jest wystarczający – powiedział przewodniczący Klubu Rafał Grupiński w programie „Gość poranka” TVP Info o kontrowersyjnych słowach ministra Marka Sawickiego na temat rolników.

Rafał Grupiński na antenie TVP Info przyznał, że ta wypowiedź faktycznie obraża, a takie słowa nie przystają ministrowi. – Jeśli ma się krytyczny stosunek do pewnych zachowań grupy, którą się reprezentuje, to oczywiście można czasem użyć mocnych słów, ale takich, które mieszczą się w kategoriach pewnej kultury – powiedział przewodniczący klubu PO. Rafał Grupiński stwierdził, że słowem można przekonać do siebie wyborców, ale można ich też do siebie zniechęcić. Polityk dodał, że oczywiście wypowiedź ministra Sawickiego jest dla opozycji „łatwym chlebem”.

Przewodniczący Klubu orzekł, że sprawę kontrowersyjnej wypowiedzi powinna rozstrzygnąć wewnętrzna dyskusja w PSL. – To była niefortunna wypowiedź, ale nie róbmy z tego łamania prawa, to był lapsus językowy. Powód do dymisji nie jest wystarczający – powiedział. Rafał Grupiński dodał, że takie słowa żyją bardzo długo i Marek Sawicki o tym zapomniał. – To się może do niego na długo przykleić, dlatego przeprosiny są niezbędne – powiedział.

Źródło: tvp.info


bg Image