crop-95llLNIh33d26AU_180x130-0.png

Czy pakiet górniczych emerytur, które mają poprawić sytuację tej branży, monitorowanie jakości paliw i zamówienia publiczne na polski węgiel mają szansę "przejść” przez parlament w dwa miesiące. W "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska zapewniała, że jest to możliwe.

Elżbieta Radziszewska powiedziała, że ustawy są już w pracach sejmowych, a okres dwóch miesięcy na ich "przepracowanie” i na to, żeby wyszyły z parlamentu, jest bardzo realny. - One przeszły szereg uzgodnień międzyresortowych i społecznych i właściwie jest już po burzy uzgodnieniowej - podkreśliła w "Salonie politycznym Trójki" i dodała, że ustawy dotyczące górnictwa prawdopodobnie  jeszcze w październiku trafią do Senatu - zapewniała posłanka.

Wicemarszałek Sejmu powiedziała też, że postulat dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych będzie przez tę partię realizowany, chociaż nie znalazł się w expose premier Ewy Kopacz. Został on zapisany w planach PO już w 2007 roku. Elżbieta Radziszewska mówiła, że nie podejrzewa, by doszło do wprowadzenia tych ubezpieczeń w tej kadencji rządu. Tłumaczyła, że jest to bardzo skomplikowany system. - Nie ma systemu opieki zdrowotnej w Europie, który byłby idealny i cały czas wszystkie kraje go poprawiają - tłumaczyła.

Elżbieta Radziszewska mówiła, że plany PO nie mogły być w tej materii odpowiednio realizowane, gdyż po kilku miesiącach, gdy ugrupowanie przejęło w 2007 roku władzę, rozpoczął się kryzys ekonomiczny. W efekcie zmniejszyły się wpłaty na Narodowy Fundusz Zdrowia.

Posłanka komentowała też uścisk dłoni Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem, mówiła o planach zakazania sprzedaży śmieciowej żywności” w szkołach i nowych wydatkach z budżetu - obiecanych w expose premier Kopacz.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image