crop-Q2Psng8R48s473w_180x130-0.png

Od stycznia przyszłego roku ruszy projekt antykolejkowy i onkologiczny. Kolejki skrócą się, ale nie znikną. W żadnym kraju w systemie publicznym nie jest tak, że nie ma kolejek - mówi wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

– Exposé Ewy Kopacz obliczone będzie na dokończenie kadencji – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Neumann w „Polityce przy kawie” w TVP1. Zadeklarował też, że 1 stycznia ma ruszyć projekt antykolejkowy i onkologiczny.

Sławomir Neumann wyjaśnił, że nad programem antykolejkowym rząd pracuje już na poziomie operacyjnym.

– Od 1 stycznia ma ruszyć projekt antykolejkowy i onkologiczny. Kolejki skrócą się, ale nie znikną. W żadnym kraju w systemie publicznym nie jest tak, że nie ma kolejek. Około wiosny jednak na pewno skrócą się kolejki do specjalistów – zapewnił wiceminister zdrowia i dodał, że wprowadzona zostanie też na pewno krótka ścieżka dla pacjentów onkologicznych. 

Sławomir Neumann przekonywał, że cały czas trwają próby rozwiązania kryzysu w górnictwie. – Nierentowne kopalnie będą zamykane – zadeklarował wiceminister zdrowia. Przypomniał, że projekt holdingów polega na tym, aby słabsze i silniejsze kopalnie były w jednym organizmie, co będzie gwarantowało pracę dla górników z tych kopalń, w których kończyć się będą złoża.

Źródło: tvp.info


bg Image