crop-I68j1y2hY42zowq_180x130-0.png

Małgorzata Kidawa-Błońska zdradziła w Radiowej Trójce, że będzie pracować w kancelarii premiera jako minister ds. kontaktów z parlamentem. Taką funkcję zaproponowała jej szefowa przyszłego rządu Ewa Kopacz.

Małgorzata Kidawa-Błońska, dotychczasowa rzeczniczka rządu, mówiła w Trójce, że interesuje ją praca łącząca działania różnych instytucji. Pytana o stanowisko wicemarszałka Sejmu, które według doniesień medialnych miano jej oferować, stwierdziła, że nie była nim zainteresowana. Dodała, że swojego kandydata na tę ostatnią funkcję rekomenduje we wtorek Klub Parlamentarny PO.

Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała, że według nieoficjalnych doniesień, dziennikarka Iwona Sulik zastąpi ją jako rzeczniczka nowego rządu. Zastrzegła, że decyzję ogłosi dopiero Ewa Kopacz. Ujawniła także, że kancelarię premiera opuści Igor Ostachowicz, który zamierza ”pisać książki”, a Paweł Graś, jako sekretarz generalny PO, nie pojedzie do Brukseli.

Czy Ewa Kopacz poradzi sobie bez mocnych PR-owców? - Nie demonizowałabym, potrzebni są merytoryczni doradcy - osoby, które będą wskazywały błędy i zagrożenia. Na pewno Ewa Kopacz ma doświadczenie, dużą odporność, da sobie radę - przekonywała polityk. Przyznała jednak, że elementów kobiecych było być może za dużo w wystąpieniu przyszłej premier.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła również, że przygotowywana jest zmiana prawa, w części dotyczącej imprez sportowych w mediach. Jak mówiła, kibice będą mieli pewność, iż obejrzą najważniejsze wydarzenia z naszymi zawodnikami na olimpiadzie czy mistrzostwach świata. Pytana o ustawę medialną, odpowiedziała, że jej przygotowanie okazuje się bardzo trudne.

Gość Trójki czeka na założenia polityki zagranicznej Grzegorza Schetyny. Pytana o usunięcie z list wyborczych do samorządu na Dolnym Śląsku zwolenników nowego szefa dyplomacji, powiedziała, że nie są to ostateczne decyzje. - Działacze w regionach czasem myślą bardzo egoistycznie (…) Tą sprawą zajmie się zarząd krajowy - zaznaczyła.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image