crop-0p2UlR1OlX07P6Y_180x130-0.png

„Rosji chodzi o to, żeby Polskę wyłuskać z wspólnoty i rozgrywać z nią pojedynek jeden na jednego” - powiedział w programie "Polityka przy kawie" poseł Robert Tyszkiewicz.

Ja również zachęcam do solidarności europejskiej. Ale warunkiem tej solidarności i oczekiwań, że Europa będzie razem reagować na to, co się dzieje na wschodzie, jest nasza wewnętrzna solidarność – powiedział Robert Tyszkiewicz. Poseł zachęcał też, żeby „nie podbijać bębenka buńczucznych zapowiedzi, by Polska stawała na czele antyrosyjskej krucjaty”.

Robert Tyszkiewicz ocenił, że Polska w sprawie ukraińskiej powinna zachowywać się dokładnie tak, jak do tej pory. – Na nadchodzącym szczycie Unii Europejskiej, zgodnie z dotychczasową polską logiką i racją stanu, będzie podejmowana decyzja na temat reakcji Wspólnoty – mówił. – Podobnie na przyszłotygodniowym szczycie NATO będziemy rozmawiali o umocnieniu wschodniej flanki Sojuszu. Uważam, że utrzymanie tej solidarnej polityki jest kluczem – zaznaczył poseł. Podkreślił przy tym, że w jego ocenie „Rosji chodzi o to, żeby Polskę wyłuskać z tej wspólnoty i rozgrywać z nią pojedynek jeden na jednego”.

Źródło: tvp.info


bg Image