crop-6103U520Aa7Xr5l_180x130-0.png

Sondaże nie zapełniają urn wyborczych. Przed nami kampania, która pokaże wielki potencjał dotychczasowych osiągnięć Platformy Obywatelskiej, szczególnie w Polsce wschodniej, która jest przykładem cywilizacyjnego awansu. Chodzi tyko o to, żeby znaleźć skuteczny sposób komunikowania tego obywatelom – powiedział Robert Tyszkiewicz w programie „Gość poranka” TVP Info.
Z sondażu IBRiS dla dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że PiS może w nadchodzących wyborach samorządowych liczyć na poparcie 33 proc. wyborców, a PO na 25 proc. Szczególnie dużą przewagę PiS ma nad PO we wschodniej części Polski.

Sondaże pokazują, że faworytem w nadchodzących wyborach samorządowych jest Prawo i Sprawiedliwość, dlatego w kampanii samorządowej będziemy atakowali z drugiego miejsca. Ale Platforma Obywatelska niejednokrotnie pokazała, że potrafi odwracać tendencje i trendy – dodał Robert Tyszkiewicz, szef kampanii Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych, odpierając argumenty prowadzącej, że PO nie ma szans na pokonanie PiS w Polsce wschodniej.

„Skupmy się na wyborach samorządowych. Aferę taśmową wyjaśnią służby”

W programie powrócił także temat tzw. afery taśmowej. Prowadząca zwróciła uwagę, że politycy PO i PSL zapowiadali, iż sprawa miała zostać wyjaśniona do końca wakacji, ale jak widać niewiele zostało do tej pory zrobione.

Nikomu tak jak PO nie zależy, aby do samego końca wyjaśnić tzw. aferę taśmową, ukazać jej przyczyny i sprawców. Ta sprawa zostanie wyjaśniona przez polskie służy i organy ścigania. (…) Natomiast teraz przed nami wybory samorządowe, które będą decydowały o rozwoju i dobrobycie polskich miast, wsi oraz regionów – powiedział Robert Tyszkiewicz.

Poseł podkreślił, że dlatego właśnie nie powinno się dopuszczać do tego, żeby temat afery taśmowej „dominował nad cywilizacyjną debatą, która będzie stanowiła do co najmniej 2020 roku o tempie rozwoju wspólnot samorządowych oraz dobrobycie nas wszystkich”.

Źródło: tvp.info


bg Image