crop-GOCy79X7uyfVXr8_180x130-0.png

- Donald Tusk jest premierem polskiego rządu i będzie robił wszystko, żeby służyć Polsce i Polakom. Jestem przekonana, że wie, co należy robić - powiedziała w programie „Polityka przy kawie" Marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

- Nie ukrywam, że stanowisko przewodniczącego Rady Europy, to byłby zaszczyt dla Polski – powiedziała marszałek Sejmu Ewa Kopacz w programie „Polityka przy kawie” w TVP1. – Walczymy nie tylko o stanowisko Rady Europy – choć nie jestem pewna, czy aby na pewno w ogóle o nie walczymy. Z całą pewnością jednak staramy się o stanowiska komisarzy, czyli o to, co przełoży się bezpośrednio na podniesienie jakości naszej gospodarki i wpływy w Europie – dodała marszałek Sejmu.

Kopacz pytana o to, czy nie boi się o przyszłość Platformy Obywatelskiej w momencie, kiedy Donald Tusk wyjechałby do Brukseli, powiedziała, że jest spokojna. Zaznaczyła, że Platforma ma silne struktury, a premier, który jest niewątpliwie najważniejszą osobą w partii, w pełni podziela jej zdanie.

Grzegorz Schetyna szefem Platformy?

Pytana o deklarację Grzegorza Schetyny, w której zgłosił gotowość do wystartowania w wyborach na szefa PO, Ewa Kopacz odpowiedziała krótko: „Każdy, kto jest w polityce, jest w grze. Nie ma chwili odpoczynku, ani wytchnienia – trzeba pracować dzień po dniu, nawet wtedy, kiedy nas nie widać w kamerach”.

„Teraz jest dobry moment, by pokazać nasze niezadowolenie”

– Jeśli dzisiaj możemy pokazać, jak bardzo jesteśmy niezadowoleni i jak bardzo źle oceniamy postępowanie Rosji w całej sytuacji związanej z Ukrainą – to teraz jest na to moment. Odcinamy się od kraju, który nie potrafi zrozumieć, że życie ludzkie jest najcenniejsze – powiedziała Wiceprzewodnicząca Platformay Obywatelskiej, odnosząc się tym samym do decyzji o odwołaniu obchodów Roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce, zaplanowanych na 2015 rok.

Źródło: tvp.info


bg Image