Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/XnOSC70JT07Q9aV.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/XnOSC70JT07Q9aV.png'
XnOSC70JT07Q9aV.png
28 stycznia do Kijowa jedzie specjalna misja Parlamentu Europejskiego, w której udział weźmie Jacek Saryusz-Wolski, Wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i Zgromadzenia Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego "EURONEST".

Delegacja liczy 12 przedstawicieli reprezentujących wszystkie grupy polityczne Parlamentu Europejskiego. Zostanie w Kijowie do czwartku 30 stycznia i spotka się z przedstawicielami strony społecznej: Prezydium Rady Euromajdanu, liderami opozycji, hierarchami wyznań religijnych, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, środowisk dziennikarskich, akademickich i eksperckich, oraz władzy - Prezydentem, Premierem, ministrami, sekretarzem Narodowej Rady Bezpieczeństwa, szefem frakcji Partii Regionów, a także przedstawicielami unijnej dyplomacji.

“Jedziemy do Kijowa, serca rewolucji ukraińskiej, by rozmawiać i wysłuchać wszystkich stron. Spotkamy się zarówno z władzą, jak i z opozycją i Euromajdanem. Nasze główne przesłanie to stop przemocy i pokojowe rozwiązanie  konfliktu przez dialog miedzy stronami, także gotowość Parlamentu Europejskiego do mediacji" - powiedział Saryusz-Wolski na dzień przed wyjazdem delegacji europarlamentu.

Obradujące dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Brukseli Zgromadzenie Polityczne Europejskiej Partii Ludowej /Chrzescijańscy Demokraci, zrzeszającej 73 partie polityczne, przyjmie rezolucję na temat Ukrainy, stanowiącą wspólne stanowisko tej największej rodziny politycznej w Unii Europejskiej wobec wydarzeń na Ukrainie i zarazem jej mandat przed wyjazdem delegacji PE do Kijowa.

foto: PAP

 


bg Image