Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/N9Gyea436lFD381.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/N9Gyea436lFD381.png'
N9Gyea436lFD381.png
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski powiedział w Kijowie, że jeśli nie dojdzie do zaprzestania stosowania przemocy wobec ludności cywilnej na Ukrainie, to UE może zastosować sankcje wobec osób winnych jej użycia "w postaci zakazu wjazdu i zamrożenia kont". Polityk jest członkiem 12-osobowej, odwiedzającej Kijów, delegacji europarlamentu, w skład której wchodzą przedstawiciele wszystkich frakcji politycznych.

W rezolucji Europejskiej Partii Ludowej, będącej częścią delegacji, jest też mowa o odpowiedzialności przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze - podkreślił Jacek Saryusz-Wolski. "Gdyby wprowadzono to, co w polskim języku nazywany stanem wojennymi i gdyby były masowe naruszenia praw człowieka"- dodał.

Poseł do Parlamentu Europejskiego poinformował, że delegacja PE jest po rozmowach z opozycją, Euromajdanem i ukraińskimi władzami. Jak ocenił dotychczasowe działania władz "są niewystarczające i niewiarygodne dla Euromajdanu". "Sytuacja nie wygląda dobrze" - dodał.

Demonstrujący - mówił - domagają się zmiany władzy, przyspieszonych wyborów, powrotu do konstytucji z 2004 roku, a także zwolnienia więźniów oraz zaprzestania aresztowań i porwań aktywistów Euromajdanu, do czego wciąż dochodzi.

wł/pap


bg Image