Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/jFO2xOqCB1av08K.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/jFO2xOqCB1av08K.png'
jFO2xOqCB1av08K.png
Platforma Obywatelska krytycznie ocenia projekt zmian w Regulaminie Sejmu, autorstwa PiS, tzw. pakiet demokratyczny. Kolegium klubu PO zarekomenduje parlamentarzystom Platformy głosowanie przeciwko projektowi - powiedziała Wiceprzewodnicząca klubu Urszula Augustyn.

"To jest projekt szalenie niebezpieczny, są tam pomysły, które nie mają nic wspólnego z rozwiązaniami demokratycznymi" - oceniła posłanka. Jak zauważyła, obecnie działanie parlamentu są tak jawne, jak to tylko możliwe. "Pytam się polityków PiS, jak prace Sejmu mogą być jeszcze bardziej jawne, przecież mamy absolutnie wszystko dostępne, argumenty PiS są wyssane z palca" - przekonywała Urszula Augustyn.

Zauważyła jednocześnie, że poseł PiS Kazimierz Ujazdowski w 1997 roku - kiedy był posłem koalicji rządzącej - głosował w Sejmie za rozszerzeniem kompetencji marszałek Izby. "Teraz zaszła w nim przemiana i poseł PiS zapowiada, że będzie głosował zupełnie odwrotnie, czyli za zawężeniem kompetencji marszałka Sejmu. Głosowanie w zależności od tego, jakie w danej sytuacji ma się korzyści i interesy jest nie w porządku, żeby nie powiedzieć, że jest to naganne" - podkreśliła posłanka.

wł/pap


bg Image