Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/VDWlmCFKn5XjGah.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/VDWlmCFKn5XjGah.png'
VDWlmCFKn5XjGah.png
Platforma Obywatelska będzie od poniedziałku prowadzić zbiórkę darów na rzecz Ukrainy. Potrzebujemy dziś przede wszystkim lekarstw, środków opatrunkowych i koców termicznych - powiedział poseł Robert Tyszkiewicz, który kieruje akcją pomocową. "Postanowiliśmy, że wszystkie biura posłów i senatorów PO będą od poniedziałku otwarte dla akcji zbierania darów z pomocą humanitarną dla Ukrainy. PO będzie też prowadzić zbiórkę pieniędzy - uruchomiliśmy specjalne konto dla wpłat przez naszych członków-sympatyków, będziemy apelowali do naszych struktur, aby podejmowały decyzje o przekazaniu części środków na rzecz akcji humanitarnej" - powiedział Tyszkiewicz na piątkowej konferencji prasowej.

PO chce też zachęcać samorządowców, aby nawiązywali współpracę ze swoimi lokalnymi odpowiednikami na Ukrainie. "Często właśnie w wymiarze lokalnym można najbardziej skutecznie pomagać" - mówił Robert Tyszkiewicz. Zebrane dary będą na bieżąco przekazywane na Ukrainę, a środki finansowe trafią do organizacji charytatywnych tam działających.

Poseł ukraińskiego pochodzenia Miron Sycz podziękował za solidarność z narodem ukraińskim. "Proszono mnie z Kijowa, abym podziękował wszystkim, którzy okazują pomoc. Dziękuję z całego serca" - powiedział na konferencji prasowej.

W całym kraju trwają akcje poparcia, zbiórki pieniędzy i leków na rzecz protestujących na Ukrainie. W Kijowie są wolontariusze, którzy obserwują przypadki naruszenia praw człowieka i pomagają rannym.

wł/pap


bg Image