Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/2jPYX2nbd9zd656.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/2jPYX2nbd9zd656.png'
2jPYX2nbd9zd656.png
W środę w Sejmie odbyła się konferencja prasowa Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. W konferencji udział wzięli posłowie Sławomir Piechota, Marek Plura oraz Leszek Blanik.

Do kibicowania polskim sportowcom, którzy walczyć będą o medale rozpoczynającej się w środę wieczorem w Londynie paraolimpiady, namawiali na konferencji prasowej politycy PO. Biało-czerwoni wystąpią w 11 z 20 dyscyplin igrzysk.

"Rozpoczyna się dziś wielkie święto sportowego świata. Życzę polskim paraolimpijczykom sportowej radości, walki i wielkich zwycięstw" - powiedział na konferencji w Sejmie szef komisji polityki społecznej Sławomir Piechota.

W konferencji uczestniczyli też posłowie Leszek Blanik (mistrz olimpijski z Pekinu w gimnastyce sportowej) oraz Marek Plura. Prosili o kibicowanie polskim sportowcom. Przekonywali też, że choć w paraolimpiadzie występują niepełnosprawni sportowcy, to pod względem walki, emocji i wysiłku wkładanego w trening paraolimpiada nie różni się niczym od igrzysk olimpijskich. "To jest jedna olimpijska rodzina" - podkreślił poseł Leszek Blanik.

Politycy PO przyznali też, że z żalem odnotowali, iż telewizja publiczna przeznaczyła mało czasu antenowego na relacje z paraolimpiady.

W środę wieczorem w Londynie zapłonie znicz XIV paraolimpiady. Do 9 września o 503 komplety medali ubiegać się będzie ponad 4 tys. sportowców ze 166 krajów, w tym 101-osobowa reprezentacja Polski.

Uroczystość otwarcia rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim o godzinie 21.30 czasu polskiego. Po widowisku zatytułowanym "Oświecenie" nastąpi defilada sportowców.

 

 

wł/PAP


bg Image