Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/Mr4853CWs21lSfx.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/Mr4853CWs21lSfx.png'
Mr4853CWs21lSfx.png
Konferencja prasowa Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. W konferencji udział wzięli Ligia Krajewska, Julia Pitera oraz Marek Krząkała.

Jarosław Kaczyński, że po raz kolejny próbuje dzielić zarówno Europę, jak i Polaków. To reakcja posłów Platofrmy Obywatelskiej na słowa prezesa PiS dotyczące sytuacji Polaków w Niemczech.

"Dzisiaj - kiedy Europa odbiera Pokojową Nagrodę Nobla - Jarosław Kaczyński po raz kolejny próbuje dzielić zarówno Europę, jak i Polaków. Swoją politykę opiera na wojenkach z sąsiadami. Najbardziej by chciał zamrozić nasze stosunki z najbliższymi sąsiadami. A my dzisiaj potrzebujemy trzech rzeczy: solidarności, współpracy i przede wszystkim dialogu" - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Marek Krząkała.

Jak zauważył stosunki polsko-niemieckie układają się od ponad 20 lat bardzo dobrze. Podkreślił, że w ramach odpowiedzi na oczekiwania Polonii w Niemczech powstało m.in. w lipcu 2012 roku biuro dla Polonii w Berlinie. "Powstało studium wykonalności dla projektu Centrum Dokumentacji Kultury i Historii Polaków w Niemczech. We wszystkich landach, jak również na poziomie federalnym, są pełnomocnicy do spraw szeroko pojętej Polonii, którzy służą pomocą i są otwarci na współpracę" – wyliczał poseł Marek Krząkała.

wł/pap


bg Image