Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/6Wz1nx4UB61zm4O.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/6Wz1nx4UB61zm4O.png'
6Wz1nx4UB61zm4O.png
W czwartek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. W konferencji udział wzięli Krystyna Skowrońska oraz Dariusz Rosati.

Wczoraj została przyjęta przez Sejm ustawa budżetowa. Krytyka opozycji dotycząca budżetu nie jest obiektywna bo przy okazji krytyki wypowiadane jest wiele nieprawdziwych i fałszywych opinii - mówił podczas konferencji prasowej poseł Dariusz Rosati.  Podkreślił, że budżet przyjety wczoraj w pełni zapewnia bezpieczeństwo finansowe państwa oraz że jest to budzet skonstruowany w taki sposób że na wydatki zaplanowane są odpowiednie finanse. Rząd stworzył duży bufor płynnościowy który pozwala finansować wydatki w przyszłym roku nie sięgając bezpośrednio do rynków pożyczkowych. Jest to budżet rozwojowy, wbrew temu co twierdzi opozycja jest to budżet który wspiera wzrost gospodraczy. Poseł dodał - że jest to budżet który dobrze bedzie służył Polsce.

 

Posłowie zapowiedzieli również złożenie wniosku do komisji etyki poselskiej w związku ze środowymi wypowiedziami posła Ruchu Palikota Sławomira Kopycińskiego podczas głosowania nad projektem budżetu na 2013 r. Platforma nie wyklucza też wniosku do prokuratury w tej sprawie.

Podczas drugiego czytania projektu budżetu na 2013 r. Sławomir Kopyciński złożył prawie sześć tysięcy poprawek, które miały przesunąć środki z Funduszu Kościelnego na rezerwę celową dotyczącą finansowania zabiegów in vitro. Po przyjęciu poprawki (która przenosi ponad 94 mln zł z Funduszu Kościelnego na nową rezerwę celową pt. "Fundusz Kościelny") głosowanie nad propozycjami RP stało się bezprzedmiotowe.

Stanisław Kopyciński przed głosowaniem nad budżetem na 2013 r. powiedział, że PO "nie zawahała się posłużyć przestępstwem dla ratowania finansów Kościoła".

Jak powiedział Dariusz Rosati Sławomir Kopyciński posunął się do słów, "które absolutnie nie mieszczą się w jakichkolwiek kanonach debaty politycznej w Sejmie"."Jesteśmy w trakcie analizy tego stwierdzenia, z całą pewnością wystąpimy do komisji etyki poselskiej. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy wystąpimy do prokuratury z doniesieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" - podkreślił Dariusz Rosati. Jak zauważył, Sławomir Kopyciński zarzucił Platformie, iż poprawka PO została złożona m.in. niezgodnie z regulaminem Sejmu i z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Dariusz Rosati wyjaśnił ponadto, że Platforma Obywatelska ma na piśmie zaświadczenie z biura obsługi prac sejmowych, że poprawka Platformy została złożona zgodnie z regulaminem Sejmu, we właściwym trybie, podczas trwania sesji poświęconej debacie budżetowej, została podpisana przez upoważnione osoby. "Krótko mówiąc, nie ma w tej sprawie żadnych wątpliwości" - oświadczył.

wł/pap


bg Image