5082019_RKropiwnicki_MWitczak_big.png

"Wnioskujemy do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie w trybie pilnym kontroli w Kancelarii Sejmu w związku z lotami marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Zwracamy się również do szefowej Kancelarii Sejmu o natychmiastowej ujawnienie wszystkich dokumentów w tej sprawie" - mówili na konferencji prasowej posłowie Mariusz Witczak i Robert Kropiwnicki.

Poseł Mariusz Witczak zapowiedział na konferencji prasowej złożenie wniosku do Najwyższej Izby Kontroli o pilne przeprowadzenie kontroli dotyczącej legalności, celowości i gospodarności wydatkowania środków na loty marszałka Kuchcińskiego. Poseł Mariusz Witczak powiedział też, że NIK musi w pilnym trybie zbadać kwestię archiwizacji dokumentów Kancelarii Sejmu.

"Z mediów dowiadujemy się, że być może dokumenty były niszczone, te, które dokładnie opisywały zapotrzebowanie na loty marszałka Kuchcińskiego w latach 2015-2017. To jest sytuacja bulwersująca i skandaliczna" - mówił poseł. Wskazywał, że od jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga się pięcioletniego przechowywania dokumentów podatkowych. "Tutaj dowiadujemy się, że nie możemy otrzymać dokumentów sprzed dwóch, trzech lat, które dotyczą milionów złotych polskiego podatnika" - dodał.

Poseł Robert Kropiwnicki zapowiedział, że zwróci się z kolei do szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej o natychmiastowe ujawnienie wszystkich dokumentów związanych z lotami marszałka Kuchcińskiego między Warszawą, a Rzeszowem. Jak mówił, chodzi przede wszystkim o listy pasażerów lotów Kuchcińskiego.

"Te wszystkie informacje są w Kancelarii Sejmu, one są na miejscu. Tylko od woli marszałka i szefa Kancelarii Sejmu zależy, czy te dokumenty zostaną ujawnione" - dodał.

Zdaniem posła Roberta Kropiwnickiego, udostępnienie tych dokumentów jest kluczowe przed piątkową debatą na temat odwołania Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu.

wł/pap


bg Image