16052019_MWitczak_SNitras_big.png

Poseł Mariusz Witczak zadał na konferencji prasowej trzy pytania skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące konta w banku, które nie zostało ujawnione w jego oświadczeniu majątkowym.

Mariusz Witczak w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie skierował do premiera Morawieckiego trzy "zasadnicze pytania", na które oczekuje odpowiedzi. "Czy pomiędzy bankami lub innymi spółkami z grupy Santander, a Mateuszem Morawieckim są jeszcze jakiekolwiek rozliczenia finansowe, jeśli tak, to jakie?" - pytał poseł.

Mariusz Witczak chce też wiedzieć, "czy jakikolwiek bank lub inna grupa, czy spółka z grupy Santander jest zobowiązana po spełnieniu jakichkolwiek warunków do pełnienia świadczenia pieniężnego, bądź nie pieniężnego na rzecz Mateusza Morawieckiego". "Jeśli tak, to jakiego i kiedy?" - pytał Mariusz Witczak.

Poseł pytał także, czy premier Morawiecki posiada jakieś konto dla niego przygotowane o charakterze powierniczym, lub konto osobiste w jakimkolwiek banku grupy Santander, które nie zostało ujawnione w oświadczeniu majątkowym. "Jeśli tak, to czy są na nim zdeponowane jakieś środki, które teoretycznie miałaby być w przyszłości przekazane byłemu prezesowi grupy Santander w Polsce, byłemu prezesowi Mateuszowi Morawieckiemu" - pytał poseł Mariusz Witczak.

wł/pap


bg Image