14052019_KGasiuk-Pihowicz-KBrejza_big.png

"Złożymy wniosek o odwołanie Stanisława Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Piotrowicz musi odejść, bo inaczej komisja sprawiedliwości stanie się komisją niesprawiedliwości i obrony pedofilów" - mówili na konferencji prasowej Kamila Gasiuk-Pihowicz i Krzysztof Brejza.

W sobotę miał premierę film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz stwierdziła na konferencji prasowej w Sejmie, że PiS całkowicie lekceważy zbrodnie pedofilii. "Zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczące zwiększenia kar za pedofilię to są tylko hasła wyborcze, które są rzucane ze strachu przed reakcją opinii publicznej po filmie Sekielskich" - oceniła posłanka.

Zaznaczyła, że pracami sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka w trakcie prac nad zaostrzeniem kar dla pedofili będzie kierował poseł Piotrowicz, który - jak powiedziała - "w przeszłości mówiąc o księdzu z Tylawy, który przecież został skazany później za pedofilię, twierdził, że dla dziewczynek to była atrakcja odwiedzać plebanię, a ksiądz mył je dlatego, że były brudne".

"I to właśnie poseł PiS, pan Stanisław Piotrowicz będzie prowadził prace nad ustawą o zaostrzeniu kar za pedofilię, a w przeszłości dotykanie miejsc intymnych kilkuletnim dziewczynkom tłumaczył zdolnościami bioenergoterapeutycznymi księdza z Tylawy" - powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Poinformował, że na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu Sejmu posłowie złożą po raz kolejny wniosek o odwołanie posła Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości. "Jednocześnie skierujemy także pismo z takim wnioskiem do wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, szefa klubu PiS" - dodała.

Poseł Krzysztof Brejza powiedział, że aparat prokuratury już w kilku sprawach zawiódł. "A najbardziej spektakularną sprawą bezradności aparatu prokuratury jest właśnie sprawa Piotrowicza i pedofila, którego Piotrowicz publicznie bronił" - zaznaczył poseł Brejza.

Według niego, ktoś taki nie ma prawa być szefem sejmowej komisji sprawiedliwości. "Bo ta komisja nie będzie komisją sprawiedliwości, tylko stanie się zaraz komisją niesprawiedliwości i komisją obrony pedofilów" - mówił.

wł/pap


bg Image