25042019_UAugustyn_RGrupiski_big.png

"Pani Anna Zalewska jest od długiego czasu nieobecna w przestrzeni publicznej, a szczególnie tam, gdzie trzeba gasić pożar przez panią minister wywołany. Dzisiaj nie ma edukacji, jest ogromny chaos i bałagan" - mówili na konferencji prasowej Urszula Augustyn i Rafał Grupiński.

Urszula Augustyn przypomniała, że posłowie Platformy Obywatelskiej ostrzegali przed pochopnymi działaniami i "deformą" edukacji, którą wprowadziła minister Zalewska. "Przez 3 lata próbowaliśmy wytłumaczyć, że to co będzie robiła minister Zalewska, że decyzje, które podejmuje tak się skończą, jak widać to dzisiaj. Dziś ma przeciwko sobie 700 tysięcy nauczycieli, rodziców którzy są niezadowoleni z tego co dzieje się w oświacie, mocno zestresowanych maturzystów ale jeszcze kilka dni temu ósmoklasistów i gimnazjalistów. To wszystko co zrobiła pani minister" - powiedziała Urszula Augustyn.

Posłanka przypomniała także o powodach złożenia wniosku o wotum nieufności dla Anny Zalewskiej. "Pani Zalewska jest od długiego czasu w ogóle nieobecna w przestrzeni publicznej a szczególnie tam, gdzie trzeba gasić pożar przez panią minister Zalewską wywołany. Dzisiaj marszałek Sejmu postanowił, że będziemy nad wotum nieufności wobec minister edukacji narodowej debatować w późnych godzinach nocnych, a więc, jak zwykle pewnie dlatego, że zdają sobie doskonale sprawę z faktu, że wszystkie argumenty zawarte we wniosku o odwołanie pani Zalewskiej są prawdziwe" - mówiła była wiceminister edukacji narodowej.

Poseł Rafał Grupiński mówił, że dzisiaj nie ma edukacji, jest ogromny chaos i bałagan. "Mateusz Morawiecki potrafi opowiadać poza granicami Polski hańbiące rzeczy na temat wymiaru sprawiedliwości, a jednocześnie nie potrafi znaleźć czasu dla nauczycieli, którzy apelowali o to we wrześniu zeszłego roku, kiedy domagali się swoich praw" - powiedział przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

"Ani programy ani sposób traktowania nauczycieli ani sposób traktowania strajku nie daje szansy na to, że PiS, premier Morawiecki rozumieją jak ważna jest szkoła dla przyszłości dzieci i przyszłości cywilizacyjnej naszego kraju" - dodał poseł Grupiński.


bg Image