11042019_KBrejza_POlszewski_big.png

"Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o wszczęciu procedury ułaskawienia Marka Falenty jest niezrozumiała i skandaliczna. Marek Falenta powinien odbyć zasłużoną karę więzienia za przestępcze działania" - mówili na konferencji prasowej posłowie Paweł Olszewski i Krzysztof Brejza.

Posłowie podczas konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się do medialnych doniesień mówiących, że prezydent Duda wszczął procedurę ułaskawienia Marka Falenty. W środę o nadaniu przez prezydenta biegu wnioskowi o ułaskawienie biznesmena informowało RMF FM.

Paweł Olszewski powiedział, że decyzja prezydenta jest "niezrozumiała i skandaliczna". "Mamy uzasadnione podejrzenia, że ta procedura ma skończyć się sukcesem" - podkreślił.

"Domagamy się od prezydenta jednoznacznej deklaracji, że Marek Falenta odbędzie w 100 proc. zasłużoną karę więzienia za przestępcze działania" - mówili posłowie na konferencji prasowej.

Krzysztof Brejza zastanawiał się skąd ten nagły wniosek i procedura w sprawie Falenty. Wskazywał na przypadek niesłusznie skazanego Tomasza Komendy, który "czekał lata i się nie doczekał". "A Marek Falenta, nagle jego wniosek jest w jakimś super ekstra sprawnym trybie procedowany. Domagamy się informacji, kiedy ten wniosek był złożony i dlaczego akurat teraz, w kampanii wyborczej, kiedy Falenta został zlokalizowany przez hiszpańską policję w Hiszpanii, dlaczego w tym momencie taki sygnał jest wysyłany, bo to jest sygnał do niego: coś robimy" - mówił.

Poseł Brejza mówił, że środowisko PiS w bardzo specyficzny sposób podchodzi do pana Falenty. "Jest widocznie jakiś dług do spłacania" - mówił poseł. "Duda-pomoc nie może służyć ułaskawianiu tych ludzi, którzy w jakiś sposób może przysłużyli się PiS" - dodał Krzysztof Brejza.

wł/pap


bg Image