12032019_JFrydrych_BBudka_AMyrcha_big.png

"Składamy wniosek o odwołanie szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisława Piotrowicza. Osoba, która zasłynęła tym, że broniła księdza pedofila nie powinna przewodzić tak ważnej komisji sejmowej" - mówili posłowie Klubu Parlamentarnego PO - KO na konferencji prasowej.

Poseł Arkadiusz Myrcha mówił, że prezes PiS dużo mówi ostatnio o obronie polskich rodzin i dzieci. "Jarosław Kaczyński i cały PiS chcą mieć na sztandarze ochronę polskich rodzin i ochronę polskich dzieci, ale ten sztandar niesiony jest przez prokuratora okresu stanu wojennego Stanisława Piotrowicza, który zasłynął tym, że publicznie usprawiedliwiał haniebne działania księdza pedofila. Tłumaczył go i wręcz bronił będąc oskarżycielem publicznym - zamiast mówić w obronie Polaków wszedł w buty obrońcy pedofila" - powiedział poseł Arkadiusz Myrcha.

Dodał, że z tego powodu Klub składa wniosek o odwołanie Stanisława Piotrowicza z funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Poseł Borys Budka mówił o stworzonym przez polityków PiS tzw. "układzie Podkarpackim". "W przestrzeni medialnej pojawiają się informacje o tym jakoby politycy związani z Podkarpaciem w ostatnich dniach stworzyli swego rodzaju +układ podkarpacki+ zajmując eksponowane stanowiska w polskim parlamencie, bo przypomnę, że to z Podkarpacia jest jeden z najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości, czyli marszałek Kuchciński, że to z Podkarpacia jest zarówno przewodniczący Piotrowicz, jak i wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Przypomnę, że od kilku dni w przestrzeni medialnej pojawiają się zarzuty jakoby właśnie wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka miał naciskać na agenta CBA po to, by wycofał on oskarżenia, które formułował wobec jednego z najważniejszych polityków PiS-u" - powiedział były minister sprawiedliwości.

Według Borysa Budki sprawa jest "nagląca". W związku z tym zwrócił się z prośbą do przewodniczącego, aby w piątek, gdy planowane jest wspólne posiedzenie komisji sprawiedliwości z komisją cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii, zwołać obrady pół godziny wcześniej, żeby wniosek mógł zostać rozpatrzony.

wł/pap


bg Image