12032019_RTyszkiewicz_PZgorzelski_KE_big.png

"Trwają prace zespołu programowego Koalicji Europejskiej i niebawem przedstawimy program koalicji do wyborów europejskich; mamy różne pomysły na Polskę, ale jeden pomysł na Europę" - mówili we wtorek przedstawiciele Koalicji Europejskiej.

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD Nowoczesna Zieloni.

Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz poinformował na konferencji prasowej, że pełnomocnikiem wyborczym komitetu został Grzegorz Wójtowicz, a pełnomocnikiem finansowym Łukasz Pawełek.

Jak podkreślił Robert Tyszkiewicz, ugrupowania tworzące Koalicję Europejską są zdeterminowane, by "razem pójść do wyborów europejskich, wygrać z PiS-em, odbudować polską pozycję w Europie i stworzyć solidarną UE, na którą czekają Polacy". "Hasło +zjednoczona opozycja+ stało się faktem" - dodał.

"PO najbardziej zależało na tym, aby stworzyć takie porozumienie, które będzie w stanie dać Polakom nadzieję na normalność i powrót Polski do grona najważniejszych państw UE, na powrót w Polsce praworządności i demokracji" - oświadczył Tyszkiewicz. "Jesteśmy przekonani, że zwyciężymy" - dodał.

Poseł PSL Piotr Zgorzelski przekazał, że trwają prace zespołu programowego Koalicji Europejskiej i "niebawem" zostanie przedstawiony program koalicji do wyborów europejskich. "Te wybory dotyczą tego, aby Polakom w UE i w Polsce żyło się lepiej. To są rzeczy, o których będziemy mówili w kampanii wyborczej, prezentując nasz program" - powiedział.

"Koniec z wywieszaniem białej flagi. Czas, aby Polska opuściła oślą ławkę, na którą wprowadził ją rząd PiS" - dodał poseł PSL.

Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz wskazywał, że partie Koalicji Europejskiej mają różne pomysły na Polskę, ale jeden pomysł na Europę. "Mamy zamiar walczyć o odbudowanie pozycji Polski w UE, mamy zamiar walczyć o to, by w PE zablokować tych, którzy chcą rozbić wspólnotę europejską. Będziemy zabiegać o to, żeby do PE poszła najlepsza reprezentacja Polski w Unii" - powiedział polityk.

Zdaniem sekretarza generalnego SLD Marcina Kulaska tylko Koalicja Europejska jest w stanie "obronić nasz kraj przed polexitem".

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja.

wł/pap


bg Image