5032019_CTomczyk_MKierwiski_MWitczak_KBrejza_big.png

"W państwie PiS jak w dobrej dyktaturze walczy się z hasłami i ekspozycjami, które mówią prawdę o władzy. Przez lata Kaczyński mówił o układzie, którego nie znalazł, a sam go stworzył - układ władzy najważniejszych polityków PiS w oparciu o spółkę Srebrna" - mówili na konferencji prasowej posłowie Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.

Poseł Cezary Tomczyk mówił, że Platforma Obywatelska będzie robić wszystko, żeby pokazywać sieć powiązań ludzi związanych ze spółką Srebrna. "Przedstawiamy układ Kaczyńskiego, czyli układ władzy, który pokazuje sieć powiązań pomiędzy politykami PiS, a spółką Srebrna. Taśmy, o których słyszała cała Polska, dzisiaj są przelane na tę tablicę po to, żeby każdy mógł zobaczyć, jak wygląda sieć powiązań. Ta tablica zniknęła, ze względu na interwencję straży marszałkowskiej na prośbę marszałka Kuchcińskiego. Chcemy powiedzieć, że w Polsce prawdy nie da się aresztować. Nie może być tak, że formacja polityczna, która jest odpowiedzialna za rządzenie w kraju dzisiaj umywa ręce od tego co się w Polsce dzieje. Cała Polska słyszała te nagrania, cała Polska wie, że J. Kaczyński negocjował z austriackim biznesmenem budowę wież za miliardy złotych w centrum Warszawy. Cała Polska słyszała, że te wieże nie będą mogły powstać bez wygrania wyborów w Warszawie przez PiS" - mówił Cezary Tomczyk.

"Zrobimy wszystko, żeby pokazywać układ władzy, który na naszych oczach się rodził. Przez lata Kaczyński mówił o układzie, którego nie znalazł, a sam go stworzył - układ władzy najważniejszych polityków PiS w oparciu o spółkę, którą stworzył w oparciu o biznesmenów i niejasne rozmowy" - dodał poseł Cezary Tomczyk.

Mariusz Witczak zwrócił uwagę, że obecna władza próbuje ukryć wszelkie informacje dotyczące sieci powiązań wokół Srebrnej. "W państwie PiS jak w dobrej dyktaturze walczy się z hasłami i ekspozycjami, które mówią prawdę o władzy. Prawda będzie się dużo lepiej promowała, dlatego, że PiS z prawdą walczy rekwirując tablice. Nie obawiamy się próby zagłuszenia prawdy o układzie. Jarosław Kaczyński zaprowadził swoich kolegów do najważniejszych stanowisk w państwie. Polacy muszą wiedzieć, że ci ludzie, którzy pracowali z Kaczyńskim w powiązanych instytucjach ze spółką Srebrna. Dzisiaj mają wpływ na najważniejsze kwestie w państwie" - mówił poseł Witczak.

Poseł Marcin Kierwiński mówił o konieczności wyjaśnienia tzw. "układu Kaczyńskiego". "Tak jak nie udało się ukryć tej tablicy, tak nie da się ukryć prawdy o układzie Kaczyńskiego. Prawda co Jarosław Kaczyński robił na zapleczy rządu i polityki musi być wyświetlona, niezależnie od tego, jak wiele razy marszałek Kuchciński będą starały się, pokazać Polakom, że sprawy nie ma, my będziemy tego typu akcje organizować. Tablica ma charakter informacyjny, którą powinno dać państwo obywatelom. Państwo nie chce poinformować, że Jarosław Kaczyński zamiast zajmować się dobrem Polaków zajmuje się inwestycjami za miliardy złotych. Ta tablica jest materiałem poglądowym dla pana Bejdy, Pogonowskiego i Kamińskiego. To te osoby powinny z tej tablicy czerpać aby badać układ Kaczyńskiego. Ten układ musi zostać zbadany" - powiedział Marcin Kierwiński.

Krzysztof Brejza mówił, że przedstawiona tablica jest jak lustro, w którym Jarosław Kaczyński widzi prawdę o sobie. "Za komuny były chowane filmy na półkach takie, których opinia publiczna nie mogła oglądać. Dziś mieliśmy do czynienia z próbą ukrycia tablicy o układzie Kaczyńskiego, Srebrnym układzie PiS. Są ludzie służb poprzedniego systemu i obecnego, sekretarki, kierowcy, ludzie, którzy zarządzają w imieniu Jarosława Kaczyńskiego i sam Jarosław Kaczyński. Ta tablica jest jak lustro. Jarosław Kaczyński patrząc na tę tablicę, widzi w niej prawdę o sobie - powiedział poseł Brejza.


bg Image